Bitcoin w końcu trafił 22 tys. dolarów: oto, co mówią najlepsi analitycy

Cena Bitcoina (BTC) w końcu przekroczyła 22.000 dolarów wkrótce po tym, jak przekroczyła swój wszechczasowy poziom 20.000 dolarów.

W miarę jak dominująca krypto waluta wchodzi na rynek odkryć cenowych, analitycy prognozują krótkoterminowe trendy.

W najbliższym czasie, perspektywy Bitcoina pozostają oczywiście optymistyczne. Nie ma historycznego oporu i poziomu wsparcia powyżej 20 000 USD, więc nie jest pewne, jak daleko BTC będzie rosnąć do następnego szczytu.

Analitycy wskazują jednak na trzy trendy, które mogą pojawić się w wyniku silnego wzrostu BTC w ciągu jednej nocy.

Oczekuje się, że duża zmienność będzie miała zarówno negatywne, jak i negatywne skutki.

Alternatywne waluty kryptograficzne (altcoins) rozwijają się, gdy Bitcoin Trader się zatrzymuje lub konsoliduje.

Bitcoin w ciągu ostatnich 48 godzin gwałtownie wzrósł w górę. Oznacza to, że książki zamówień są cieńsze, a objętość wyższa.

Pseudonimowy inwestor znany jako „Bitcoin Jack“ powiedział, że cena BTC może „kaskadowo w górę i w dół“. Powiedział:

„Płynność jest tak sucha, że można wyczyścić stronę sprzedaży na Bitstampie jednym zleceniem kupna o wartości <650 btc lol. Oczywiście sprzedający wejdzie, zatrzymuje się itp., ale to, co próbuję powiedzieć, że książki są po raz kolejny super cienkie po tym ostatnim pchnięciu, cena może kaskadowo w górę iw dół złośliwie“.

Masowe wahania cen są coraz bardziej prawdopodobne z powodu większego otwartego zainteresowania i rosnącego napływu wielorybów.

Termin „otwarty interes“ odnosi się do całkowitej sumy wszystkich aktywnych kontraktów terminowych na rynku. Im wyższe otwarte zainteresowanie, tym więcej traderów stawia na kurs BTC na rynku instrumentów pochodnych.

Według danych CryptoQuant, łączne otwarte zainteresowanie na głównych giełdach krypto walutowych osiągnęło rekordowy poziom.

Wraz ze wzrostem zainteresowania otwartymi interesami na giełdach kontraktów terminowych wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia ogromnego skoku zmienności.

Wzrastają również szanse na kaskadową likwidację, co w krótkim czasie może spowodować nasilenie ruchów wzrostowych lub spadkowych.
Altcoins miałby trudny czas

Inwestorzy zaczynają szukać bardziej ryzykownych i niestabilnych gier, aby zrekompensować brak zmienności na rynku Bitcoinów.

Ale kiedy BTC zaczyna gwałtownie wzrastać od 10% do 20% w ciągu jednego dnia, wysysa wolumen i zmienność z rynku kryptokurrency.

W przewidywalnej przyszłości oznaczałoby to, że altcoiny prawdopodobnie będą walczyć z Bitcoinami. Pseudonimowy inwestor znany jako „Loma“ powiedział:

„BTC w górę ~10% i morze czerwieni dla większości par ALTBTC… Albo być w Bitcoin’ie albo spróbować szczęścia w osiągnięciu lepszych wyników. Gra jest nadal ciężka, Bitcoin imo ALTs będą mieli swój czas, ale koszt okazji to prawdziwa rzecz“.

Nawet większość krypto walut o dużej kapitalizacji, które występowały silnie podczas rajdu Bitcoin w listopadzie, takich jak Ethereum i XRP, nie osiągnęły dobrych wyników w ostatnich tygodniach.

Dopóki Bitcoin nie ustabilizuje się i nie ustanowi wyraźnego oporu i poziomu wsparcia, altcoiny mają większe szanse na stagnację wobec pary Bitcoinów.